جزایر بینظیر دریای مدیترانه

جزایر بینظیر دریای مدیترانه

Astypalaia، یونان

این جزیره پروانه ‌ای شکل در Dodecanese، بندپای واقعی مدیترانه است! هتل کالدریمی (Kalderimi) که در فاصله سه دقیقه ‌ای از ساحل لیوادی (Livadi) واقع است، گروهی از خانه ‌های سنتی (با قیمت دوتخته از شبی ۵۰ پوند) است که نمای روشنی از شکوه ونیزی قلعه قرن سیزدهمی Guerini دارد. در مدتی که در این جزیره دورافتاده اقامت داشتیم، احساس می ‌کردیم که با همه جهان در صلح و آرامش قرار داریم. در میان جاذبه‌ های این جزیره، می‌ توان به غارهایی با اشکال جالب قندیل ‌مانند اشاره کرد. غارها همیشه بخشی از اسطوره‌ های یونانی بوده‌ اند و Astypalaia نیز مثال‌ های درخشانی در این زمینه دارد.در راه لئونارد کوهن،Hydra ، یونان

بد نیست امتحان کنید و ببینید که آیا می ‌توانید حال و هوای لئونارد کوهن را در Hydra حس کنید یا نه. ما با کمی هوش و کمک گرفتن از افراد محلی، توانستیم خانه‌ ای را که او در دهه ۶۰ میلادی خریده بود، پیدا کنیم. در همان روز، یک خانم میان‌ سال که در یکtaverna  که در کنار میز ما نشسته بود، به ما گفت که کوهن را می‌شناخته است – اما این که تا چه حد، الله اعلم! هیدرا که بعد از Peloponnese قرار دارد، از Piraeus و با سفر از طریقHellenic Seaways Flying Dolphin ، سفری یک ساعته است (هزینه رفت و برگشت از ۵۰ یورو). این جزیره هیچ وسیله نقلیه موتوری یا بندرگاه جالبی ندارد. می‌ توانید با قایق سفری به سواحل دلپذیر داشته باشید.

بزکادا، ترکیه

این جزیره در قسمت شمال شرقی Aegean، ترکیب جالبی از فرهنگ یونانی و ترکی است. مرکز شهر، دارای یک مسجد و معماری عثمانی و همینطور یک کلیسا و کلبه‌های گچی است. سواحل، خالی از جمعیت هستند و غذا خوردن در بیرون از اقامتگاه، جالب است و سکنه این جزیره هم از این کار شما بسیار استقبال می ‌کنند. دوچرخه ‌سواری در باغ ‌های زیتون و تاکستان ‌ها، سپس توقف و چشیدن شراب‌ های محلی تجربه‌ ای بسیار لذت‌ بخش است. می ‌توانید به سمت قلعه بزکادا بروید که از آنجا ساحل به خوبی پیداست. بهتر است در بعد از ظهر، خریدی از بازار داشته باشید (نان، عسل با رایحه آویشن، گلبرگ رز، مربای گوجه‌فرنگی)، و به یک پیک ‌نیک به سمت Polente Feneri (خانه روشن) بروید و در غروب آفتاب زیبای آنجا، به تفریح بپردازید.

این جزیره از شهرهای اصلی و Canakkale با قایق تنها ۳۰ دقیقه فاصله دارد.

روستای سانتا مارینا، سالینا

لیپاری احتمالاً محبوب ‌ترین جزیره Aeolian است، اما من واقعاً عاشق سالینا هستم و به‌ نظر می ‌رسد که بیشتر از سایرین نشان می ‌دهد جزایر پیش از تجاری شدن، چه شکل و شمایلی داشته ‌اند. اگر قصد رفتن به این جزیره را دارید و می‌ خواهید در روشنایی روز مثلاً از Milazzo سوار قایق شوید، با یک قایق از Rinella عازم شوید و سپس با اتوبوس کوچکی از میان جزیره بگذرید و به سانتا مارینا سالینا برسید. این سفر با توقف طولانی و گشت و گذار در حوالی Malfa کمی به طول می‌ انجامد؛ اما واقعاً حال و هوای جزیره را احساس خواهید کرد – بسیاری از صحنه‌ های فیلم Il Postino محصول سال ۱۹۹۴، در این جزیره فیلمبرداری شده ‌اند.