مثل یک گلادیاتور وارد شوید!

مثل یک گلادیاتور وارد شوید!
بازدید کنندگان یکی از محبوب ترین اماکن تاریخی رم – پایتخت ایتالیا

قرار است طعم واقعی ورود به کولوسئوم به مانند یک گلادیاتور در قرن یکم را بچشند .

قرار است یک ورودی جدید از این هفته به این مکان اضافه شود که به این گردشگران تاریخی اجازه می دهد از قسمت منحنی شرقی بنا و از میان معابر زیرزمینی به قسمت همکف آن برسند . این سومین ورودی اضافه شده به کولوسئوم است و مسئولین آن امیدوارند که تعداد متقاضیان بازدید از بنا افزایش پیدا کند ، شایان ذکر است که هر ساله بیش از ۶ میلیون نفر گردشگر از این بنا دیدن می کنند .


کولوسئوم در سال ۷۲ بعد از میلاد توسط امپراطوری وسپاسیان در منطقه شرقی امپراطوری روم بنا شده است . کولوسئوم همچنین بزرگترین آمفی تئاتر دنیا ست که در حال حاضر در دست بازسازی قرار دارد . این ورودی جدید باید از قبل برای تورهای گروهی رزرو شود و بازدید آنها به صورت ویژه و با راهنمایان رسمی همراه است .

بازدیدکنندگان بدون شک با ورود به عمق این بنای نمادین و کسب اطلاعات بیشتر هیجان زده می شوند . بنایی که خاطرات مبارزات بدنام و خشونت بار گلادیاتور ها را برای ۵۵٫۰۰۰ تماشاگر در آن روزها ، در خود جای داده است . قرار است این محوطه تاریخی در ماه های پیش رو شاهد مرمت و بازسازی بیشتری باشد . در ۳ سال گذشته طی یک پروسه چند میلیون یورویی اقدام به خاکروبی نمای بیرونی این بنای ۲۰۰۰ ساله شده است و در حال حاضر کارگران مشغول غبار روبی فضای داخلی آن هستند .

دولت ایتالیا مبلغ ۱ میلیارد دلار به بخش فرهنگی کشور اختصاص داده است که برای موزه ها ، بناهای تاریخی و موارد دیگر هزینه می شود . اما جالب است بدانید که دولت از بخش خصوصی نیز کمک گرفته و با سرمایه گذاری برند های معروفی مثل Fendi و Bulgari اقدام به مرمت تمام بناهای تاریخی کشور کرده است . ایتالیا بیشترین تعداد آثار ثبت شده در فهرست آثار جهانی یونسکو را در اختیار دارد .

منبع : lonelyplanet