اسلحه خودکشی ون گوگ در موزه آمستردام

اسلحه خودکشی ون گوگ در موزه آمسترداماسلحه ای که گمان می شود وینسنت ون گوگ نقاش مشهور هلندی توسط آن خودکشی کرده است

در غالب یک نمایشگاه گسترده تر درباره وضعیت سلامت روانی هنرمندان ، در آمستردام به نمایش گذاشته می شود .

موزه در بیانیه ای در این خصوص گفته است : “هفت تیر کوچک و پوسیده ای که ممکن است به زندگی ونگوگ پایان داده باشد از یک مجموعه شخصی برای اولین بار به نمایش عموم گذاشته می شود ”

 

این نمایشگاه با نام ” در آستانه جنون” روز جمعه در موزه ون گوگ در آمستردام افتتاح می شود . نمایش نقاشی ها و طراحی هایی از سالهای آخر زندگی او به همراه استشهادی امضا شده از افراد محلی در سال ۱۸۸۹ که خواستار انتقال او به تیمارستان بودند و یک پرتره از چهره دکترش Felix Rey که از موزه Pushkin مسکو قرض گرفته شده است ، بخشی از این نمایشگاه هستند .

مدل اسلحه Lefaucheux  فرانسوی ست که در آن زمان اسلحه محبوبی به شمار می رفته و متعلق به یک مجموعه دار شخصی بوده است . اسلحه در مزرعه ای نزدیک Auvers پیدا شده ، محلی که ون گوگ در سن ۳۷ سالگی در آن اقدام به خود کشی کرده است و بین ۵۰ تا ۸۰ سال در زیرزمین و در شرایطی پوسیده و غیر ایمن نگه داری می شده است . شواهد موجود نشان می دهد که در گذشته از آن استفاده شده است . متخصصان می گویند این اسلحه قدرت کافی برای خودکشی نداشته است و خود این توضیح می دهد که چرا ون گوگ بعد ازاقدام به خودکشی و شلیک به سینه خود توانسته خود را به مهمانسرای محل اقامتش برساند ، جایی که دو روز بعد آز آن در آنجا فوت می کند .

اسلحه پیدا شده هنوز به صورت قطعی به عنوان اسلحه مذکور تایید نشده است اما بسیاری بر این باورند که در واقعه همان اسلحه اصلی ست . سخنگوی موزه Teio Meedendorp این موضوع را تایید می کند و می گوید : ” ما نمی توانیم به صورت ۱۰۰ درصد بگوییم که همان اسلحه است . ” اما شواهد شما را به فکر فرو خواهد برد.