خدمات وقت سفارت

خدمات وقت سفارت

واژه وقت سفارت به چه معنا و مفهومی می باشد؟

در طی سال های اخیر این واژه و جمله در صنعت توریسم و آژانس های هواپیمایی زیاد رد و بدل می شود. اما به بررسی دقیق این موضوع خواهیم پرداخت.

با توجه به قوانین بین المللی در سال های اخیر مسافر با پاسپورت ایرانی برای ورود به اکثر کشورهای دنیا ملزم به اخذ ویزا از سفارت خانه یا کنسولگری کشور مورد نظر می باشد که متعاقب این مهم نیازمند تهیه وقت مصاحبه به صورت حضوری یا آنلاین از سفارت خانه کشور مورد نظر می باشد.

دقت داشته باشید اخذ وقت سفارت فقط یکی از مراحل اخذ ویزا می باشد و به هیچ عنوان ارتباطی به اخذ نهایی ویزا ندارد. بعد از اخذ وقت سفارت یا تعیین موعد مصاحبه مسافر باید پرونده های خویش را با توجه به قوانین آن کشور تکمیل و هنگام مصاحبه به مامور یا کارمند سفارت خانه یا کنسولگری تحویل شود.

برای اخذ ویزا کشورهای ذیل نیاز به تعیین وقت مصاحبه و انجام وتکمیل پروسه آن می باشد:

 

کشورهای اروپایی حوزه شنگن و غیر شنگن

الف:جهت کشورهای اروپایی بجز روسیه و اکراین کشورهای شنگن و غیر شنگن(بلغارستان،کرواسی، قبرس جنوبی، رومانی) نیاز به تعیین وقت سفارت یا مصاحبه میباشد.

تعیین وقت مصاحبه یا اخذ وقت سفارت به صورت انجام میپذیرد.

1- به صورت آنلاین و غیر حضوری

2- به صورت حضوری(تلفنی-حضور در سفارت خانه،ارسال ایمیل و مکاتبه)

اخذ وقت مصاحبه میتواند مستقیما توسط خود مسافر انجام پذیرد اما بعضی آژانسهای هواپیمایی با توجه به ارتباطات خویش توانایی در اخذ وقت سفارت از بعضی کشورهای اروپایی را دارا میباشند و بابت تهیه این وقت مبلغی از مسافر دریافت میگردد که این مبلغ کاملا غیرقابل استرداد میباشد.اخذ وقت سفارت تاریخ دقیقی ندارد و عموما در یک بازه زمانی که آژانس اعلام میکند تهیه میگردد و در نظر داشته باشید اگر خود مسافر مستقیما اقدام به اخذ وقت نماید رایگان و بدون هزینه میباشد وفقط هزینه داخل سفارت خانه را پرداخت مینماید.

 

مدارک مورد نیاز جهت وقت سفارت:

- اسکن رنگی پاسپورت

- مدارک مورد نیاز جهت وقت سفارت:

- مراجعه شود به بخش اخذ ویزا سایت

 

ب:کشور ایالات متحده آمریکا:

به طور کلی افرادی که مایل به ورود به ایالت متحده آمریکا هستند ابتدا باید ویزا دریافت کنند.و جهت دریافت ویزا نیاز به وقت سفارت و مصاحبه دارند.عمده ویزا مورد درخواست و مربوط به مسافرین ایرانی ویزای توریستی و بازدید  B-2 می باشد.

تعیین وقت سفارت امریکا می تواند توسط مسافر و هم از طریق آژانس های هواپیمایی متخصص انجام شود.با توجه به اینکه کشور ایالات متحده در ایران سفارت خانه ای ندارد مسافران جهت مصاحبه اغلب به کنسولگری های امریکا در دبی،ارمنستان،آنکارا مراجعه میکنند.معمولا بعد از تحویل مدارک مورد نظر به آژانس هواپیمایی و پرداخت هزینه ها به آژانس در یک بازه زمانی 1تا2ماه تاریخ مصاحبه مشخص میگردد و توصیه ما انتخاب کنسولگری دبی میباشد با توجه به حجم ورود بیشتر مسافران ایرانی به مسیر امریکا از طریق این کنسولگری و آشنایی با مسافران مصاحبه راحتتر برگزار خواهد شد.

 

خدمات مورد ارایه آژانس جهت این سفارت خانه:

- اخذ وقت سفارت،تکمیل فرم D160،واریزی هزینه سفارت خانه یاMRV

 

مدارک مورد نیاز برای وقت سفارت امریکا:

- اسکن صفحه اول پاسپورت متقاضی

- تکمیل شدۀ فرم فارسی درخواست وقت سفارت(D160)

- در صورت داشتن دعوتنامه ،اسکن دعوتنامه و مدارک اقامتی دعوت کننده

 

فرم های مورد نیاز برای سفارت آمریکا ویزا توریستی:

DS-160)) اپلیکیشن فرم ویزاهای کوتاه مدت

 

مدارک مورد ارایه به سفارت:

ترجمه کلیه مدارک شخصی،فرم اصلی  D160،فرم  MRV(پرداخت هزینه ای که جهت تعیین وقت سفارت می‌باشند)

در طی مصاحبه، افسر صدور ویزا برآورد می کند که متقاضی صلاحیت دریافت ویزا و ورود به خاک ایالات متحده را دارد یا خیر. اطلاعات مندرج در فرم DS-160، مدارک ارائه شده و رفتار و گفتار متقاضی تعیین کننده خواهد بود. اکثر کنسولگری های ایالات متحده از کلیه داوطلبان ویزا، انگشت نگاری به عمل می آورند. ممکن است پرونده موردنظر، نیاز به بررسی های اداری بیشتر داشته باشد، در این صورت افسر پرونده این مورد را به اطلاع متقاضی می رساند و معمولا شماره پرونده مربوطه را برای اطلاع از وضعیت ویزا، در اختیار وی قرار می دهد. پس از تایید شدن ویزا، کنسولگری به متقاضی اطلاع می دهد که کی و کجا پاسپورت خود را جهت صدور ویزا تحویل نماید. معمولا در این مرحله نیازی به مراجعه حضوری متقاضی نیست.و از طریق پیکاپ شدن توسط آژانس پاسپورت و ویزا به دست مسافر میرسد.برای اطلاع از پیکاپ ویزاها به بخش پیکاپ ویزا سایت مراجعه نمایید.

 

ج:کشور انگلیس

باتوجه به هدفی که شما برای سفر به انگلیس دارید٬دولت این کشور انواع مختلفی از ویزاها را برای علاقه مندان به مهاجرت و یا اسکان موقت درنظر گرفته است.فرآیند زمانی صدور ویزا بسته به نوع ویزا و موقعیت شخص متفاوت است ولی اصولا هر زمانی که قصد رفتن به انگلستان را دارید میبایستی حداقل ازسه ماه قبل درخواست خود را ارائه کرده و طی این سه ماه به تدریج ارسال مدارک اصلی٬مصاحبه  و ... انجام میگیرد.

با توجه به این که متقاضیان ویزای توریستی، تجاری و یا دانشجویی ملزم به دریافت برگه عبور هستند، حتما باید ۳ روز کاری در آنکارا یا استانبول حضور داشته باشند تا برگه عبور برایشان صادر شود اما متقاضیان ویزای اقامتی نیازی به ماندن بیش از یک روز ندارند.ما در این بحث به بررسی نحوه اخذ وقت سفارت انگلیس جهت ویزای توریستی 6ماهه میپردازیم که عمده درخواست مشتریان ایرانی بر اساس این ویزا میباشد.

 

انواع ویزاهای انگلیس:

- ویزا دانشجویی(TIER 4)

- ویزا توریستی6ماهه

- ویزا توریستی2ساله

- ویزا توریستی5 و 10ساله

- ویزای توریستی انگلیس 6ماهه: این ویزا برای افرادی که قصد گردشگری و یا بازدید از دوستان و بستگان خود در خاک انگلستان را دارند می باشد. برای دریافت این ویزا متقاضی باید از وضعیت شغلی و مالی نسبتا خوبی برخوردار باشد.

داشتن سابقه سفر به کشورهای حوزه شنگن، ژاپن، استرالیا و آمریکا می تواند برای اخذ این ویزا مفید باشد. در صورتی که متقاضی جهت اقامت خود دعوتنامه از فردی که در انگلستان زندگی می کند نداشته باشد می بایست رزرو هتل ارایه نماید. متقاضیانی که قبلا ویزای انگلستان نداشته اند فقط می توانند برای ویزای ۶ ماهه اقدام نمایند.

جهت کسانی که در ۱۰ سال گذشته حد اقل یک ویزای توریستی ۶ ماهه داشته اند می توانند برای ویزای چند بار ورود(MULTIPLE) ویزا دو ساله اقدام نمایند. همچنین متقاضیانی که قبلا ویزای دو ساله داشته اند می توانند برای ویزای ۵ ساله اقدام کنند. لازم به ذکر است صدور ویزاهای فوق بر اساس صلاحدید افسر ویزا بوده و ممکن است مدت ویزا کمتر از مدت زمان درخواستی صادر شده و یا با صدور آن مخالفت شود که در هر دو صورت هزینه پرداختی به سفارت قابل استرداد نمیباشد.

وقت سفارت انگلیس را برای مسافران ایرانی با پاسپورت ایرانی از 5سفارت خانه میتوان تهیه نمود(دبی،ابوظبی،آنکارا،تهران،استانبول).برای تعیین وقت مصاحبه این کشور طبق قوانین کلی خود مسافر میتواند روند این کار را طی نماید اما با مراجعه به آژانس های هواپیمایی متخصص در این زمینه با پرداخت هزینه مشخصی جهت دریافت خدمات این سرویس روند کار برای مشتری تسهیل می یابد.

خدمات مورد ارایه آژانس جهت این سفارت خانه:

- اخذ وقت مصاحبه،پر کردن فرم های سفارت،واریز هزینه سفارت خانه

 

مدارک مورد نیاز برای وقت سفارت انگلیس:

- اسکن صفحه اول پاسپورت متقاضی.

- تکمیل شدۀ فرم فارسی درخواست وقت سفارت.

- در صورت داشتن دعوتنامه ،اسکن دعوتنامه و مدارک اقامتی دعوت کننده

- واچر هتل (در صورت داشتن دعوتنامه، نیازی به واچر هتل نیست)

 

مدارک مورد ارایه به سفارت:

- ترجمه کلیه مدارک شخصی،فرم پر شده اصلی سفارت،فیش واریزی

 

پروسه زمانی روند اخذ وقت سفارت:

بعد از ارایه مدارک مورد نیاز به آژانس و تکمیل فرم ها معمولا بعد از 1 ماه وقت مصاحبه مشخص میگردد و مسافر بعد از ارایه مدارک خویش و انگشت نگاری در بخش VFSبعد از طی زمان حدودا 1ماه نتیجه ویزا مشخص میگردد و نیازی به حضور مجدد مسافر نیست و توسط خود آژانس هواپیمایی پاسپورت به همراه ویزا پیکاپ میگردد.برای اطلاع از پیکاپ ها به بخش پیکاپ ویزا مراجعه نمایید.

 

د:کشور کانادا

برای سفربه کانادا، فرقی نمیکند برای دیدار اقوام و آشنایان، شرکت در همایش های علمی و تجاری، بازدید از جاذبه های گردشگری و یا همراهی با تور کانادا، تحصیل و یا تحقیق، می روید؛ تنها کاری که باید انجام دهید این است که مدارک موردنیاز برای ویزا را آماده و ترجمه کنید.

انواع ویزای توریستی

ویزای کانادا سه نوع است:

- ویزای یک بار ورود(single)

- ویزای چند بار ورود(multiple)

- ویزای 5 ساله(supervisa)

پس از تحویل مدارک مورد نیاز به آژانس اعم از پاسپورت پر کردن فرم های فارسی و تسویه هزینه آژانس شروع به اقدام جهت اخذ وقت سفارت مینماید. حدودا 15روز بعد از  SUBMITمدارک مسافر در سایت سفارت سفارت  APPROVE میدهد و میتواند ظرف مدت 30روز وارد VACیا کارگزاری سفارت مورد نظر شود و بعد از طی انجام مراحل تست بیومتریک و تحویل مدارک به VACبین 1تا 3 ماه جوابیه ویزا اعم از صدور یا غیر ان اعلام میگردد وطی ارسال ایمیلی تحت عنوان Authorizationبه ادرس ایمیل مسافر ارسال میشود که با همان ایمیل بدون حضور مجدد مسافر در کنسولگری مصاحبه شده توسط آژانس طرف قرارداد پیکاپ پاسپورت همراه با ویزا انجام میگردد.پیشنهاد ما جهت انتخاب کنسولگری شهر آنکارا میباشد به این لحاظ که عمده مسافران ایرانی بعد از بهم خوردن روابط دیپلماتیک ایران و کانادا به این کنسولگری مراجعه نموده اند.خدمات ویزا کشور کانادا در 3کنسولگری استانبول،ابوظبی،آنکارا ارایه میگردد.

 

خدمات مورد ارایه آژانس جهت این سفارت خانه:

- پرداخت هزینه ویزا، هزینه انگشت نگاری، تکمیل فرم های مورد نیاز سفارت کانادا((application form((family information،اخذ وقت سفارت

 

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای توریستی کانادا در آنکارا:

- کپی تمام صفحات پاسپورت که مهر یا ویزا دارند (از سال 2004)

- ترجمه شناسنامه

- نامه ی تمکن مالی یا گردش حساب چهار ماهه + پرینت حسابی که نشان دهنده گردش درآمد ماهانه باشد

- تکمیل و تایید فرم درخواست ویزا (application form)     

- تکمیل فرم اطلاعات خانوادگی (family information)    

- یک قطعه عکس 3.5 * 4.5

- ارائه ی ترجمه سند ملکی

- ارائه ی ترجمه مدرک شغلی (برای صاحبین مشاغل جواز کسب لازم است، اما برای کارمندان نامه ی اشتغال به کار و فیش حقوقی باید ارائه شود)

- رزرو هتل و بلیط (اختیاری)

- دعوتنامه (اختیاری)

- ترجمه سند ازدواج (اگر زن و شوهر با هم اقدام کنند)

 

مدارک مورد ارایه به سفارت:

ترجمه کلیه مدارک شخصی،فرمهای پر شده اصلی سفارت،فیش های واریزی