ویزا چین

ویزا چین

انواع ویزا چین

- گروهی:عادی/فوری

- انفرادی:عادی/فوری

- 3ماهه تجاری: دبل

- 6ماهه تجاری مولتی پل

- 1ساله تجاری مولتی پلبا توجه به ارتباطات اقتصادی قوی بین چین و ایران و همچنین سفرهای توریستی مداوم مسافران ایرانی به کشور چین اخذ ویزا شرایط مختلفی دارد و ویزاها به انواع مختلفی تقسیم می شوند. ویزاهایی که برای مسافرین ایرانی جهت سفر به چین صادر میشود عموما در 2دسته ذیل میباشد:

- ویزا گروهی

- ویزا انفرادی

که به اختصار هر دو را توضیح میدهیم.

ویزا گروهی به ویزاهایی گفته میشود که تعداد 5 مسافر با هم ثبت نام می کنند و اسامی کلیه مسافران در یک ورقه ثبت می شود و از این تعداد حداقل 3 نفر باید وارد چین شوند و در طول سفر تمامی افراد باید از یک برنامه سفر مشترک استفاده کنند و نمی توانند از گروه جدا شوند.این ویزا را میتوان به صورت فوری هم اقدام نمود و تاثیر آن در کاهش یافتن روزهای صدور آن است.از لحاظ قیمتی نرخ پایین تری نسبت به ویزا انفرادی دارد اما این ویزا قابلیت تمدید را ندارد و محدودیت هایی هم برای مسافر ایجاد میکند.مانند مدت اعتبار تا ورود و مدت اقامت که در پایین دقیق توضیح داده میشود.

 

اعتبار تا ورود

- طبق تاریخ رفت بلیط

 

مدت اقامت

- طبق تاریخ برگشت بلیط: یعنی سفارت از همان اول طبق برنامه ارایه شده به سفارت ویزا را صادر مینماید و تاریخ ورود و خروج در آن طبق تاریخ های بلیط درج میگردد.

 

ویزا انفرادی

ویزا های انفرادی چین به 2دسته L  و  M تقسیم می شوند. به ویزاهای توریستی  L گفته می شود و ویزاهای M عموما مربوط به دوره نمایشگاه می باشد. ویزا  Mزمانی به نام ویزا F هم صادر می شد. چین در 2بازه زمانی در سال (پاییز و بهار)  اقدام به برگزاری نمایشگاه معروف گوانگژو یا کانتون می نماید و با توجه به استقبال کثیری از مردم سراسر دنیا نوع ویزا مورد ارایه خود را به مسافرین ورودی کشورش تغییر می دهد. البته گفته میشود اگر مسافر به دفعات متعددی اقدام به اخذ ویزا نمایشگاهی نماید در صورت درخواست ویزاهای تجاری با سهولت صدور بهتری روبرو می شود. 

از مزایای ویزا انفرادی در این است که خود مسافر مطابق با میل خویش میتواند سفرش را مدیریت و اجرا نماید و در بازه اقامتش در چین میتواند مستقل به نقاط مختلف سفر کند.البته این ویزا نرخ بالاتری از ویزا گروهی دارد اما اختیار عمل بیشتری به مسافر میدهد و به صورت استیکر روی پاسپورت چسبانده میشود.متاسفانه این نوع ویزا در حال حاضر صادر نمیگردد و مسافر اجبارا میبایست از نوع گروهی اقدام نماید.

 

مدت اعتبار تا ورود در ویزا انفرادی توریستی نوع  L

- 1ماه اعتبار تا ورود از تاریخ صدور ویزا مندرج در پاسپورت

 

مدت اعتبار تا ورود در ویزا انفرادی توریستی نوع  M

- 3 ماه اعتبار تا ورود از تاریخ صدور ویزا مندرج در پاسپورت که البته این تاریخ گاها به یک ماه و 2ماه تقلیل می یابد.

 

مدت اقامت در ویزا انفرادی توریستی نوع  L

- 30 روز کامل

 

مدارک مورد نیاز برای ویزا چین

- پاسپورت با 6 ماه اعتبار-2قطعه عکس 4*6 پشت زمینه سفید رنگی-مشخصات فردی-نامه تمکن مالی به لاتین

- مدت صدور:6 روز کاری