ویزا امارات متحده عربی

ویزا امارات متحده عربی

بر خلاف سایر کشورهای دنیا، صدور ویزای توریستی امارات توسط اداره مهاجرت و وزارت کار انجام می‌شود و سفارت امارات متحده عربی ویزای توریستی صادر نمی‌کند. درخواست ویزای توریستی امارات متحده عربی تقریبا بی‌دردسر است و توسط کارگزاران زیادی انجام می‌گیرد. به دلیل دخالت‌ نداشتن سفارت، احتیاج به مصاحبه نیست و حضور متقاضی ضرورتی ندارد. فقط باید براساس نوع ویزایی که می‌خواهید، مدارک و پول کافی را به کارگزار مورد نظرتان برسانید.ویزای دبی قواعد و قوانین خاصی دارد و حین اقدام برای اخذ باید این مسایل را در نظر گرفت:

- ویزا برای کودکان بدون همراهی پدر مادر صادر نمی گردد.

- ویزا برای کودکان با همراهی یکی از والدین نیاز به ارایه مدارک بیشتری دارد که گارگزار صدور ویزا مدارک مورد نیاز را اعلام می کند.

- ویزا برای مرد مستقل زیر 21 سال نیاز به ارائه مدارک اضافی دارد که گارگزار صدور ویزا مدارک مورد نیاز را اعلام می کند.

- ویزا برای افراد بالای60 سال به سختی صادر می گردد خصوصا  اینکه مسافر تنها  اقدام به سفر نماید که عموما این ویزاها صادر نمی گردد یا به سختی صدور می گردد.

- ویزا برای بانوان زیر 25 سال به سختی صادر می گردد.

بر اساس قانون کشور امارات عربی متحده ویزای صادر شده جهت مسافران ایرانی فقط اجازه ورود به شهر دبی را می دهد و اگر مسافر به عنوان مثال تصمیم به ورود به شهر ابوظبی را در بدو سفر داشته باشد طبق قانون از ورود مسافر ممانعت به عمل می آید. اگر احیانا مسافر برنامه ورود به شهری جز دبی را داشت حتما با کارگزار و کفیل هماهنگ و کسب اطلاع شود.

در خصوص ویزا دبی هنگام ثبت اطلاعات به کفیل حتما طبق مشخصات دقیق پاسپورت ثبت مدرک نمایید و به فاصله های بین اسم های 2سیلابی و فامیلی هایی از این قبیل هم دقت کافی شود چون اگر مشخصات ویزا با اطلاعات پاسپورت مطابقت نداشته باشد از ورود مسافر به دبی جلوگیری می گردد.

 

انواع ویزا دبی:

ویزاهای امارات جهت مسافران ایرانی بر اساس نوع توریستی صادر میگردد و به شرح ذیل میباشد.

- 14 روزه توریستی عادی  ( 267 درهم ویژه همکاران محترم )

- 14 روزه سرویس

- 1ماه عادی/ فوری

- 1ماهه چند بار ورود

- 3ماهه عادی

- 3ماهه چند بار ورود

 

مدارک لازم برای ویزا امارات

- اسکن رنگی پاسپورت با 6 ماه اعتبار+شناسنامه / کارت ملی + هزینه کامل ویزا حین اقدام

 

اعتبار تا ورود

اغلب ویزاهای مورد استفاده مسافران ایرانی نوع 14 روزه توریستی می باشد. این نوع ویزا برای مسافران ایرانی در مسیر کشور امارات و شهر دبی از تاریخ صدور تا ورود به شهر دبی 55 روز اعتبار را دارا میباشد. البته این مورد در رابطه با ویزای سرویس صدق نمی کند و ویزای سرویس یا لمهمه 14 روز اعتبار تا ورود از تاریخ صدور را دارد و فقط 14روز حق اقامت را برای مسافر شامل میگردد.این نوع ویزا غیر قابل تمدید میباشد و مسافر بایستی ظرف 14روز دبی را ترک نماید.

 اعتبار اقامتی

اغلب ویزاهای مورد استفاده مسافران ایرانی نوع 14 روزه توریستی می باشد، که امکان 14 روز اقامت را برای مسافر مهیا می سازد.این ویزا قابلیت تبدیل شدن به ویزا 1ماهه را دارا می باشد.اما از آنجایی که ویزا امارات متحده عربی برای ایرانیان بر اساس و قابلیت 1ماه اقامت صادر می شود گاها مسافر ها با ویزای 14 روزه اقدام به اقامت بیشتر از آن نموده (زیر30روز و بیشتر از 14روز) و حین خروج از دبی در فرودگاه معمولا شامل پرداخت مبلغی به دولت امارات می گردند.

در صورت عدم ترک به موقع کشور امارات یا شهر دبی توسط مسافر طبق نوع ویزا اخذ شده فرد دچار مشکلات فراوانی حین خروج از امارات می گردد که شامل جریمه های سنگین مالی و گاها مواجه شدن با عدم صدور ویزا برای دفعات بعدی ورود به دبی می باشد.

 

مدت زمان صدور ویزا

حداقل مدت زمان اخذ ویزا توریستی 14 روزه یا 1ماهه امارات 5 روز کاری می باشد.اما در مورد ویزا امارات این طول مدت همیشه صدق نمی کند و گاها تا 12 روز هم صدور ویزا زمان برده است. لذا همیشه توصیه می گردد مسافران محترم هنگام تصمیم سفر به دبی ابتدا نسبت به اخذ ویزا خویش اقدام نمایند و بعد از صدور ویزا اقدام به اخذ پرواز یا رزرو هتل نماید چون اغلب پرواز های این مسیر چارتر و به سختی قابل استرداد و تعویض می باشد و هتل ها هم به همین شکل می باشد و در صورت رزرو همه این موارد باهم در صورت عدم صدور ویزا مسافر دارای خسران و ضرر پرواز وهتل می گردد.

برای اطلاع از نحوه صدور و موارد مرتبط با انواع ویزاهای دیگر دبی با دفتر هواپیمایی روشن سیر ، دپارتمان تور دبی تماس حاصل نمایید.